Wycinaki do otworów w zasłonach

Samodzielne uszycie firanki, czy zasłony, może sprawiać sporo kłopotów, gdyż trzeba umieć właściwie wykonać otwory, na które nakłada się rurkę karnisza. Oczywiście trening i właściwe narzędzia ułatwią nam to zadanie. 

Jakie rozmiary mają wycinaki? 

wycinak pod przelotkiDobrze uszyte zasłony z pewnością będą się dobrze układały i będą doskonałą dekoracją każdego pomieszczenia. Kiedyś wszyscy wieszali zasłony i firanki w ten sam sposób, czyli na żabkach, bo nie było innego rozwiązania. Obecnie jest tyle możliwości, że ciężko się zdecydować na jeden ze sposobów. Do najpopularniejszych należą przelotki, zaszywane tunele, lub taśmy marszczące materiał. Każdy model prezentuje zasłonę, lub firankę w nieco innym kształcie. Aby zrobić równe otwory w materiale, konieczny jest wycinak pod przelotki, gdyż wytnie on równej wielkości koła, w który wystarczy wsadzić przelotki. Jest to bardzo łatwe i poradzi sobie z tym każda osoba.Wycinaki mają kilka rozmiarów, gdyż są różne przelotki do cieńszych i grubszych karniszy. Najpopularniejsze są w rozmiarach trzydzieści pięć milimetrów, oraz czterdzieści dwa milimetry średnicy. Otwory wykonane w ten sposób nie strzępią się, co jest bardzo ważną cechą. Ostre noże tnące usytuowane w dolnej części wycinaka, nie wymagają ostrzenia, a jedynie przestrzegania zasad korzystania z niego. Aby przyśpieszyć pracę, materiał można złożyć na kilka warstw i jednym przyciskiem wycinaka, wyciąć nawet dziesięć otworów w równym rozmiarze i w stałych odstępach. Jest to bardzo przydatny element krawiecki.

Wszystkie przybory krawieckie, razem z narzędziami do wycinania, możemy kupić w każdej pasmanterii i sklepie internetowym. Także niektóre hurtownie z materiałami, mają w sprzedaży wycinaki i przelotki, konieczne do montażu zasłon na karniszu.

O autorze: Dominika