Wybór tapet ściennych – zalety tapet z powierzchnią winylową

Wykańczając dom czy mieszkanie, właściciele często zadają sobie pytanie, jak zabrać się za ściany. Oczywiście można skorzystać ze standardowych technik takich jak położenie gładzi na ścianę i malowanie. Teraz jednak do mody znowu wracają tapety, które mogą mieć różne wzory, kolory i wcale nie muszą pokrywać całej ściany w danym pomieszczeniu.

Tapety wykonane z winylu – odporne na mycie

tapety ścienne winylowe zmywalneTapeta to rozwiązanie dla tych, którzy nie boją się eksperymentować i chcą sprawić, by ich aranżacje były znacznie ciekawsze. Porównując tapety winylowe do tapet papierowych, trzeba przyznać, że są one znacznie trwalsze i mocniejsze. Tapety winylowe są chętnie wybierane, ponieważ mają różne wykończenie powierzchni. Mogą być one całkowicie gładkie, ale też z warstwą tworzywa. Tapety winylowe można kupić jako gąbczaste okładziny, a nawet grube tapety z wyraźną fakturą. Tzw. spieniony winyl to idealne rozwiązanie do pomieszczeń, w których ściany mają wiele niedoskonałości np. pęknięcia, zarysowania, nierówne powierzchnie. Są też tapety ścienne winylowe zmywalne, które w razie powstania jakichkolwiek zabrudzeń można myć – tapeta jest odporna na działanie różnych środków czystości i nie powstaną na niej żadnej ślady. Wierzchnia warstwa tapety winylowej to oczywiście powierzchnia wykonana z winylu. Mimo zastosowania właśnie takiego materiału na tapecie ściana jest w stanie swobodnie oddychać.

Winyl w tapecie przepuszcza powietrze i parę wodną. To sprawia, że tapeta winylowa nadaje się idealnie do takich pomieszczeń jak kuchnia lub łazienka. W pomieszczeniach tych stosuje się tapety winylowe z płaskim wzorem – wtedy czyszczenie tych tapet jest znacznie łatwiejsze. Tapety winylowe nawet podczas mycia nie będą ulegać żadnym odbarwieniom ani zniszczeniom mechanicznym. Można je swobodnie szorować i wycierać.

O autorze: Daria