Wkomponowanie zlewozmywaka w nowoczesną zabudowę kuchenną

Popularne powiedzenie mówi, że kuchnia jest sercem domu. Decydując się na jej aranżację powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko praktyczne meble, ale także stworzenie w niej niepowtarzalnej, miłej atmosfery. Poza solidną zabudową kuchenną, ważne w wystroju tego pomieszczenia są także elementy wyposażenia tj. wytrzymały zlewozmywak, który będzie także efektownie wyglądał.

Nowoczesne owalne zlewy ozdobą każdej kuchni

owalny zlew kuchennyObecnie nie spotyka się już ciężkich, emaliowanych zlewów kuchenny. Dziś stawia się na lekkość, wytrzymałość oraz design. Materiałami, z których wykonane są zlewy mogą być stal, granit, ceramika oraz szkło. Każdy z nich posiada swoje zalety tj. odporność na zarysowania, łatwe mycie, oryginalny wygląd. Obecnie najszerszy wybór zlewów możemy znaleźć wśród modeli z granitu. Jest to nie tylko wytrzymały, ale i efektowny materiał, występujący w wielu kolorach tj. beż, biel czy czerń. Poza tworzywem oraz kształtem, w wyborze zlewozmywaka liczy się także jego wielkość i kształt. Dla dużej rodziny polecany jest zlew dwukomorowy, natomiast single często zaopatrują się w nowoczesne zlewy z jedną komorą. Jeśli nie potrzebujemy dwóch komór, jedną z nich możemy zastąpić ociekaczem. Co to samego ich kształtu, spośród szerokiego asortymentu wybrać możemy zlewy prostokątne, kwadratowe oraz okrągłe i szczególnie popularne ostatnio, owalne. owalny zlew kuchenny poza spełnianiem funkcji praktycznej, nadaje meblom stylowego charakteru.

Duży wybór zlewów kuchennych daje nam pole do popisu w aranżacji pomieszczenia kuchennego. Jest to możliwe nie tylko dzięki materiałowi wykonania oraz kolorystyce, ale także dzięki niepowtarzalnym, oryginalnym kształtom. Dotyczy to szczególnie opływowego zlewozmywaka owalnego, który idealnie komponuje się z chromowaną baterią.

O autorze: Daria