Winietki na stół weselny

Z pewnością nie raz byliśmy na ślubie czy to u znajomych, u kogoś z rodziny czy u przyjaciół. Od dłuższego czasu można zaobserwować trend podpisywania gościom miejsc przy stole. Z początku przyjmowane to było trochę negatywne lecz z czasem uznano to za dobre posunięcie. Para młoda wie doskonale w jakim towarzystwie goście będą czuć się najlepiej.

Winietki weselne z kokardką

winietki z kokardkąCoraz częściej na stołach weselnych możemy zobaczyć winietki z kokardką. Możemy je kupić na stronach internetowych lub w sklepach stacjonarnych z dekoracjami weselnymi. Jest to bardzo dobry pomysł na rozsadzenie gości w wyznaczonych miejscach ponieważ to para młoda wie najlepiej kto z kim się zna i lubi. Oczywiście w trakcie takiego wesela zazwyczaj po lepszym poznaniu się goście się wymieniają nawet między stołami. Jednakże od samego początku są ustalane odgórnie przez parę młodych miejsca i przynajmniej z początku wszyscy się do tego stosują. Taka winietka z kokardką to koszt około 4 zł. Oczywiście je zlecamy dopiero po otrzymaniu pełnej listy gości i potwierdzeniu przez nich przybycia na nasze wesele. Czasami para młoda na takiej karteczce zamieszcza także inne informacje np. podziękowanie za przybycie lubię jakieś miłe słowo. Dodatkowo często możemy spotkać winietki nie z imieniem i nazwiskiem lecz nawet z pseudonimem lub z taką nazwą jaką się odnosimy do danej osoby.

Zazwyczaj przygotowanie do wesela pochłania bardzo dużo czasu. Para młoda musi się zająć wieloma sprawami np. z listą gości oraz umieszczeniem ich przy stole. Oczywiście zazwyczaj jest tak, że najbliżej pary młodej siedzą świadkowie oraz rodzice. Żeby jednak nie było nieścisłości w trakcie wesela, to przygotowywane są wizytówki z imieniem i nazwiskiem gościa weselnego. Dzięki temu od samego początku jest ustalone kto gdzie siedzi.

O autorze: Franciszka