Wężownice cynowane dla zbiorników o dużej pojemności

W niektórych domach jednorodzinnych do instalacji centralnego ogrzewania dołączany jest specjalny zbiornik buforowy. Zadaniem tego zbiornika jest akumulacja, czyli inaczej gromadzenie ciepła. Zbiornik pozwala nie tylko zwiększyć wydajność całego układu, ale również zapewnia jego trwałość.

Połączenie zbiornika buforowego z kotłem c.o., kominkiem i pompą ciepła

zbiornik buforowyDzięki zbiornikowi można zasilać budynek urządzeniami, które wykorzystują system otwarty i zamknięty ogrzewania. Ważne jest to, że zbiornik buforowy można zasilać różnymi źródłami ciepła jednocześnie. Można to niego podłączyć nie tylko kocioł centralnego ogrzewania, ale również kominek z płaszczem wodnym czy też pompę ciepła. Zbiornik skonstruowany jest tak, by maksymalnie wykorzystać ciepło. Na całej długości zbiornika znajdują się specjalne przyłącza hydrauliczne. Przyłącza znajdują się tylko z jednej strony zbiornika, dzięki czemu jego instalacja nie jest skomplikowana. Można np. przytwierdzić taki zbiornik buforowy do ściany. Z tej samej strony można zainstalować czujnik temperatury. Oprócz tego możliwa jest też instalacja wężownicy stalowej lub miedzianej. Wężownice cynowane dotyczą zbiorników buforowych o dużej pojemności: od 3000 do 5000 litrów. Wężownica zawsze instalowana jest w górnej części zbiornika. Dzięki temu zostaje skrócony czas nagrzewania wody. W zbiorniku gromadzona jest zdemineralizowana woda kotłowa albo roztwór glikolu.

To sprawia, że zbiornik działa sprawnie i na najwyższych obrotach. Do tego wydłużona zostaje trwałość urządzenia. Zbiorniki są najczęściej wykonywane z wytrzymałej stali węglowej czarnej. Zbiorniki są konstruowane tak, by spełnić indywidualne oczekiwania klienta. Klient może wybrać pojemność zbiornika, ilość, umiejscowienie, średnicę króćców. Parametry mogą być dobierane indywidualnie do konkretnej inwestycji.

O autorze: Tamara