Weekend w świętokrzyskim

 

Bardzo długo zastanawiałam się z moim mężem gdzie powinniśmy się wybrać na naszą rocznicę ślubu. Zawsze jeździliśmy w różne miejsca naszego kraju, więc i w tym roku chcieliśmy znaleźć jakiś uroczy zakątek Polski. W ubiegłym roku zobaczyliśmy Bydgoszcz, Toruń, Grudziądz i Włocławek. W tym roku postanowiliśmy wybrać się w inny rejon. Postanowiliśmy odwiedzić województwo Świętokrzyskie. Mąż ma tam ciocie, więc od razu wpadliśmy na pomysł odwiedzin. 

W Świętokrzyskim? Koniecznie do winiarni !

polskie winniceDługo zastanawialiśmy się nad tym w jakie miejsca powinniśmy się udać. Stwierdziliśmy, że najlepszym pomysłem będzie zakup stosownego przewodnika, bo wtedy nie ominiemy żadnych ciekawych miejsc. Oprócz samej książki poczytaliśmy opinie w internecie jak i poprosiliśmy o radę ciotkę męża. Najważniejszym punktem wycieczki okazały się zabytkowe a zarazem historyczne winiarnie. Nie miałam pojęcia, że w Polsce znajduje się przemysł winiarski i że pochodzące z naszych lokalnych przedsiębiorstw wina są tak pyszne. Uważam, że nie mamy się czego wstydzić w Europie. Specjalna selekcja winogron sprawia iż napój otrzymuje wyjątkowej goryczki. Nie jestem koneserem, lecz uważam, że w żadnym kraju słynących z pysznych win nie znajdzie się tak wspaniałego smaku. Postanowiliśmy zrobić małe zakupy dla naszych najbliższych, aby zobaczyli jakie dobro tworzy świętokrzyska ziemia. Poza tym odwiedziliśmy Kielce, wspięliśmy się na świętokrzyskie góry. Odwiedziliśmy historyczne zamki. To była świetna rocznica.

Po powrocie polecaliśmy każdemu naszemu znajomemu ten malowniczy rejon naszego kraju. Przypominając sobie smak pysznego wina wiem, że jeszcze kiedyś tam wrócę. Prędzej czy później. Ten wyjazd wart był każdego grosza, ponieważ wspomnienia mamy zupełnie bezcenne.

Sprawdź http://www.winnicaavra.pl ofertę

O autorze: Grzegorz