Tenis – coraz popularniejszy sport nie tylko dla bogatych

 

W epoce święcenia triumfów przez polskich tenisistów, wpadliśmy w wir tenisomanii. Coraz więcej Polaków deklaruje, że ogląda zawody tenisa w telewizji, a niektórzy z nich również sami próbują swoich sił na korcie i raz po raz wybierają się, zażyć nieco aktywności fizycznej. To niezwykle pozytywne zjawisko.

Czym tenis tak bardzo przyciąga fanów?

hale tenisoweJeszcze kilka lat temu niewiele osób oglądało mecze tenisa. Są z reguły dość długie, polegają jedynie na odbijaniu piłki z jednej strony siatki na drugą. Nic odkrywczego, nic emocjonującego. A jednak! Wiele osób oburzyłoby się na takie, moje słowa, ponieważ dla nich tenis jest całym życiem i każdy element gry jest niezwykle fascynujący. Dodatkowo emocje te rozniecają nasi rodzimi tenisiści. Agnieszka Radwańska czy Jerzy Janowicz rozgrzewają swoich kibiców do czerwoności. Nawet jeżeli akurat mają słabszy sezon, to mimo wszystko gromadzą spore grono wielbicieli. Popularność tenisa przekłada się również na budowanie, potrzebnej do tego infrastruktury. W wielu miastach powstają nowe hale tenisowe albo przynajmniej otwarte korty. Hale są o tyle lepsze, że żadne, niekorzystne warunki atmosferyczne nie popsują naszych planów. Deszcz, mróz, grad, śnieg – tak czy siak możemy wybrać się na kort i zagrać niejeden mecz. Hale te mają formę balonów, otaczających klasyczny kort. To tak jakbyśmy nad tradycyjnym kortem zamontowali wielkie zadaszenie. Nie ma zatem różnicy w jakości gry, niezależnie od tego czy gramy na korcie otwartym czy zamkniętym. No może ewentualnie wiatr będzie stanowił drobny dysonans.

Nawet jeżeli uważasz, że tenis jest najnudniejszym sportem na świecie, warto przynajmniej raz w życiu pożyczyć od znajomych rakietę tenisową, wziąć kilka piłek i ruszyć na kort, spróbować swoich sił. Nie musisz tej aktywności pokochać, ale szkoda by było przynajmniej raz tego nie przetestować.

 

O autorze: Piotr