aplikacje

Telefon prawie jak komputer

Jeszcze kilka lat temu, telefon służył tylko do dzwonienia. Później coraz bardziej upowszechniały się SMS-y. Po erze esemesów przyszedł czas na MMS-y. Nowsze telefony z aparatem dawały ludziom poczucie wyższości.

Aplikacje na telefonie – jakie są?

aplikacjeDziś każdy telefon ma aparat. Ciężko znaleźć osobę, która ma telefon bez aparatu. Oczywiście nie każdy ma najnowszy model, jednak aparat już nie jest żadnym luksusem. Zdjęcie robimy sobie praktycznie stale. Mówimy na nie potocznie selfie. Wysyłamy je rodzinie, znajomym czy udostępniamy na portalach społecznościowych. Dziś telefon robi praktycznie wszystko co laptop. Telefonem możemy zapłacić za zakupy. Niegdyś mogliśmy to zrobić za pomocą przelewu bankowego przy pomocy laptopa, karty płatniczej czy po prostu gotówki. Dziś telefon komórkowy również ma taką funkcję. Wystarczy, że przyłożymy go w miejsce karty płatniczej i przelewają się nasze środki. Możemy za pomocą telefonów dokonywać zakupów, rozmawiać widząc drugą osobę. Możemy robić praktycznie wszystko. Dziś telefon to coś, co daje nam absolutną kontrolę nad wszystkim. Gdy mamy telefon, mamy praktycznie większość urządzeń. Za projektowanie aplikacji mobilnych odpowiadają często zwykli ludzie. Dopasowują oni je do naszych potrzeb.

Dlatego tworzą aplikacje mobilne dla firm, komunikatory czy rozluźniające gry. Za tworzenie aplikacji mobilnych powinniśmy ich twórcom dziękować. Dzięki temu mając mały telefon, możemy robić praktycznie wszystko. Dziś laptopy są nam potrzebne, jednak na pewno nie aż tak bardzo jak kilka lat temu.

Więcej o aplikacjach można znaleźć na:  www.yarmobile.com

O autorze: Grażyna