Tania lampa rowerowa

Kiedy kupujemy rower warto zadbać o jego odpowiednie wyposażenie, które z reguły nie jest dostarczane firmowo. Mowa tu konkretnie o oświetleniu, które nie tylko jest wymagane przepisami prawa, ale również dba o nasze bezpieczeństwo i optymalną widoczność. 

Ledowe lampy rowerowe 

lampa rowerowa ledSą lampy rowerowe, które nie nadają się do użytkowania przy każdej pogodzie. Natomiast lampy led są uniwersalne i emitują wyjątkowo silną wiązkę światła. W dodatku jest to światło bardzo skoncentrowane, dzięki czemu rozświetlimy drogę na dużej powierzchni, nawet do kilkunastu metrów. Lampa rowerowa led powinna być częścią wyposażenia każdego roweru, ponieważ jest to obecnie najlepsze i najbardziej źródło światła. Kształty, formy i kolory lamp są bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od tego, czy poszukujemy lamp standardowych, czy też niestandardowych. Koszt oświetlenia ledowego jest zwyczajowo większy od standardowego, jednak nie są to różnice, które są na tyle duże, by zrezygnować z ich kupna. Szczególnie, że im mocniejsze światło posiadamy, tym bardziej widoczni jesteśmy na drodze. A im bardziej widoczni jesteśmy, tym bardziej wzrasta nasze bezpieczeństwo. Właściciele rowerów, które nie są wyposażone w oświetlenie, mogą zostać ukarani mandatem od pięćdziesięciu złotych. Lampy ledowe możemy zakupić niemalże w każdym sklepie rowerowym, zarówno stacjonarnym, jak i internetowym. Oczywiście w sklepie rowerowym zawsze mamy większy wybór asortymentu oraz niższe ceny, dlatego jest to najbardziej rekomendowane miejsce do ich zakupu. 

Rower posiadający odpowiednio mocne lampy, jest na drodze widoczny z kilkunastu metrów. Ma to szczególne znaczenie, kiedy jeździmy po słabo oświetlonych drogach, gdzie samochody poruszają się z dużą prędkością. Koszt lamp ledowych to około stu złotych za komplet.

O autorze: Sebastian