Tania koszula do karmienia

Bardzo dużo przyszłych mam decyduje się na karmienie swojego dziecka piersią, ponieważ jest to najlepszy sposób na zapewnienie dziecku zdrowego startu. Jednak jest to wymagający okres dla mamy i warto się do niego przygotować.

Jak wyglądają koszule do karmienia?

Koszula do karmieniaLekarze i specjaliści od żywienia niemowląt zlecają, aby karmić piersią maluchy przynajmniej do szóstego miesiąca życia, a potem można zacząć dietę rozszerzać. Oczywiście można to robić krócej lub dłużej i jest to zawsze indywidualna decyzja kobiety. W czasie karmienia piersią mama musi być przygotowana na karmienie o każdej porze dnia i nocy, dlatego w tym czasie nie powinna się rozstawać z odzieżą do karmienia. Przede wszystkim musi się zaopatrzyć w specjalny biustonosz z odpinanymi miseczkami lub ramiączkami, bluzki i sukienki do karmienia, ale także przyda się koszula do karmienia w nocy. Koszule są najbardziej praktyczne, ponieważ łatwo szybko można ją założyć i zdjąć, nie ogranicza ruchów i jest optymalnie dopasowana do kształtów mamy. Ich charakterystyczną cechą są specjalne rozpięcia lub rozcięcia po bokach na wysokości biustu, dzięki czemu mama może bez kłopotu w każdej chwili podać dziecku pierś. Innym modelem koszuli nocnej do karmienia są rozpinane na guziki wzdłuż środka, ale one znacznie gorzej się sprawdzają. Przeważnie są uszyte z miękkiej bawełny lub bambusa, ponieważ tkaniny te świetnie chłoną nadmiar wilgoci i przepuszczają powietrze, dzięki czemu mama czuje się komfortowo. Bez wątpienia koszula jest obowiązkowym elementem odzieży mamy karmiącej.

Na rynku znajdziemy wiele modeli i fasonów koszul do karmienia, które przypadną do gustu każdej mamie. Alternatywą dla koszuli może być top na ramiączkach w komplecie ze spodenkami. Cena koszuli nie powinna przekroczyć 50 zł.

O autorze: Michał Gąbka