Środki do czyszczenia okien i szyb

Okna są najczęściej brudzącą się powierzchnią, którą posiadamy w swoim domu. Wynika to z wielu czynników, jednak nie mamy na nie większego wpływu. Możemy za to spróbować skutecznie i szybko pozbyć się zabrudzeń – najlepszym rozwiązaniem są płyny do mycia. 

Płyny do pielęgnacji okien 

płyn do mycia szybWielu producentów oferuje naprawdę dobre jakościowo płyny do mycia szyb. Odznaczają się one niebywałą wydajnością, która pozwala na spore oszczędności. Poza tym mają one także wiele innych zalet. Płyn do mycia szyb jest przede wszystkim bardzo uniwersalny. Można go z powodzeniem użyć do pielęgnacji luster, powierzchni plexi, a także kabin prysznicowych. Dobry płyn do mycia szyb odznacza się przede wszystkim tym, że po jego użyciu nie odnotowujemy smug. To zmora wielu osób – pozostające smugi często ciężko zmyć, tracimy czas, który moglibyśmy przeznaczyć na coś zdecydowanie przyjemniejszego. Nowoczesne płyny do mycia szyb i okien są nie tylko ekologiczne, lecz także powodują efekt samoczyszczenia. Spływająca po nich woda nie osiada, podobnie jak kurz. Niewidzialna, przezroczysta warstwa, która pozostaje na szklanych powierzchniach, chroni szybę przed ponownym zanieczyszczeniem. Płyny są również antystatyczne i można nimi myć nie tylko szybę, a także całą ramę okna. Z powodzeniem umyjemy nimi meble z wysokim połyskiem, by zachować ich nienaganny wygląd. Płyny sprzedawane są zwykle jako gotowe produkty, których nie musimy rozrabiać. Wystarczy niewielka ilość produktu, by doczyścić wszelkie zabrudzenia, a za pomocą szmatek z mikrofibry jesteśmy w stanie doprowadzić szybę do wysokiego połysku, bez niechcianych smug. 

Płyny do pielęgnacji okien to must-have każdego domu. Przydają się do czyszczenia każdej szklanej powierzchni, a często są nimi nie tylko okna, a także stoły czy meble. Można je używać do pielęgnacji luster czy drzwi od kabin prysznicowych. To uniwersalny, gotowy do użycia środek czystości. 

O autorze: Bartek