Sprzedaż apartamentowców przynosząca zyski

Agencje nieruchomości poszukują rynków, które cały czas się rozwijają, przynosząc przy tym ogromne zyski. Według badań rynkowych sprzedaż apartamentowców cały czas się rozwija, a ostatnie lata pokazują duży skok w sprzedaży. Handel takimi nieruchomościami stał się bardzo perspektywiczny, dlatego apartamentowce powstają w coraz szybszym tempie.

Rosnące zyski ze sprzedaży apartamentowców

sprzedaż luksusowych apartamentów nad morzemNadmorski apartament to obiekt marzeń wielu ludzi. Inwestorzy bardzo szybko zorientowali się o nowych, dużo większych możliwościach finansowych społeczeństwa. Sprzedaż luksusowych apartamentów nad morzem stale rośnie, a wykresy giełdowe idą w górę. Średnio na jednym apartamencie inwestor zarabia 130 000 złotych. Średni apartamentowiec to około trzydziestu mieszkań, dlatego zysk jest zadowalający. Agencje nieruchomości korzystają z tego, odkupując masowo apartamenty za niższą cenę. Tym sposobem inwestor wie, że jego nieruchomości zostaną szybko sprzedane. Dzięki temu agencja otrzymuje upust około 30 000 tysięcy na apartamencie. Często warunki zakupu wielu apartamentów naraz są na tyle atrakcyjne, że decydują się na to prywatni inwestorzy. Badania dotyczące wzrostu zainteresowania apartamentami dotyczą całego kraju, jednak nadmorskie tereny cieszą się największym wzięciem. Przed sprzedażą należy oszacować cenę. Jeśli w budynku jest winda, mieszkania na wyższych piętrach są droższe, ze względu na interesujące walory widokowe.

Kanał dystrybucji pomiędzy pierwszym inwestorem a osobą, która kupiła apartament, zazwyczaj składa się z kilku pośredników. Dla kogo to się opłaca? Zarówno dla inwestora, który może szybciej podjąć się nowej inwestycji, jak i dla pośredników. Nabywca nie odczuje różnicy, ponieważ ostateczna cena zazwyczaj nie ulega zmianie.

O autorze: Katarzyna Mikołowska