Specjalistyczne rolki do bram przesuwnych

 

Moja przygoda z rolkami do bram zaczęła się w momencie, kiedy musiałem zamontować samodzielnie nowe ogrodzenie w domu. Zdecydowaliśmy się na automatykę, a nie chciałem korzystać z pomocy specjalistów, którzy strasznie dużo kosztują. Zagłębiłem się więc w temat bram przesuwnych i doczytałem, że aby cała konstrukcja sprawnie działała muszę zakupić specjalne rolki wyposażone w łożysko, tylko o odpowiednim rozmiarze.

Rolka prowadząca z łożyskiem

Rolki łożyskoweRolka ma dbać o stabilizację bramy przesuwnej. Można je montować pojedynczo, lub całymi zespołami, ale o tym już wiedziałem. Bardziej mnie interesował fakt, że do swojej bramy muszę zamontować solidne rolki łożyskowe. Długo szukałem i wreszcie udało mi się natrafić na takie w sklepie internetowym. Ich największą zaletą jest fakt, że mają bardzo niski opór toczenia bramy. Warto też podkreślić, że działają bez względu na temperaturę i są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wszystkie modele posiadają łożysko kulkowe, które ma za zadanie przenosić obciążenie. Dlatego tak istotny był fakt, aby to właśnie te rolki zamontować w mojej bramie przesuwnej. Oczywiście zanim zdecydowałem się na złożenie zamówienia upewniłem się jaki rozmiar powinny mieć rolki, by pasowały do przęsła. Bardzo szybko do mnie dotarły, przez co w przeciągu tygodnia od złożenia zamówienia mogłem się wziąć do pracy. Brama została złożona, a rolki sprawowały się świetnie.

Do tej pory jestem pełen podziwu, że udało mi się samodzielnie zamontować bramę automatyczną. Wymagało to zdobycia dużej ilości wiedzy o rolkach i automatyce, jednak uważam, że było warto. Zaoszczędziłem sporo pieniędzy, a mimo to brama działa tak jak powinna. Dobrze, że doczytałem o fakcie wykorzystania rolek łożyskowych, ponieważ sąsiad wybrał tradycyjne i po miesiącu użytkowania nadawały się one do wymiany.

 

O autorze: rabartosz