Słupek i taśma sposobem na wydzielenie kolejki

Bardzo często potrzebne jest wydzielenie konkretnej strefy w danym miejscu lub na przykład zorganizowanie kolejki. Służą do tego słupki, na które mało kto zwraca uwagę, a które mają bardzo szerokie zastosowanie. Stosuje się je w halach, magazynach a także w miejscach użyteczności publicznej, takich jak na przykład duże banki czy urzędy.

Specjalne słupki organizujące przestrzeń

słupki z taśmąCzęsto nie przywiązujemy wagi do małych rzeczy, które mają ogromne znaczenie. Przykładem są słupki z taśmą, organizujące przestrzeń publiczną w budynkach lub poza nimi. Spotykamy je na przykład przy kasach biletowych, gdzie organizują drogę przemieszczania się kolejki. Używa się ich w urzędach, w dużych bankach i tak dalej. Są też szybkim sposobem na wydzielenie jakiejś niebezpiecznej strefy, Same słupki są wykonane tak, że pozwalają tworzyć z nich dowolne kombinacje. Taśme rozciąga się między słupkami. Wykonana jest ona zazwyczaj z tego samego materiału co pasy bezpieczeństwa w samochodach i mają taki sam mechanizm zwijania. Specjalne podpórki stabilizujące słupki sprawiają, że są one odporne na przewracanie. Przydaje się to szczególnie na magazynach, gdzie jeżdżą na przykład wózki widłowe. Nie spowodują one przewrócenia się słupków. Takie słupki można zamówić tak, aby na przykład na taśmach wydrukowane było logo firmy. Przydaje się to jako gadżet reklamowy na przykład na jakiś targach. Słupki są o tyle wygodne, że są lekkie i łatwe w rozkładaniu. 

Specjalne słupki do wydzielania specjalnych stref są doskonałym i szybkim narzędziem organizującym przestrzeń. Mają mnóstwo plusów, chociażby taki, że są łatwe do rozłożenia, a przy tym niezwykle stabilne. Ich szeroki wachlarz zastosowań spotykamy na każdym kroku, jednak rzadko kiedy zwracamy na to uwagę. 

O autorze: Franciszka