Słup linii wysokiego napięcia

Wiele osób pracujących od lat w tym samym zawodzie zaczyna w pewnym momencie odczuwać pewne znudzenie i wypalenie. W takich sytuacjach najlepsza będzie pewna odmiana. Jeśli mówimy o zawodzie konstruktora, to z pewnością wiele świeżości wniesie nowy, odmienny od poprzednich, ciekawy projekt. Bardzo często takim projektem okazuje się zaprojektowanie i realizacja stalowego słupa wysokiego napięcia.

Jak projektować konstrukcje stalowe?

konstrukcje specjalne bydgoszczStal jest bardzo wdzięcznym i dość przewidywalnym materiałem konstrukcyjnym, pod warunkiem, że konstruktor posiada obszerną wiedzę w dziedzinie materiałoznawstwa. Wszystkie konstrukcje specjalne bydgoszcz powinny być poparte szeregiem obliczeń wytrzymałościowych, podczas których zakłada się odpowiednio duże współczynniki bezpieczeństwa. Nie jest tajemnicą, że każda projektowana konstrukcja stalowa powinna być przeliczona wzdłuż i w szerz i przede wszystkim sprawdzona na działanie ekstremalnych sił wiatru. Ważny jest też zakup materiału odpowiedniej jakości ze sprawdzonego źródła. Każda kupowana przez nas stal posiada certyfikat jakości, co pozwala zbadać zawartość dodatków stopowych i na tej podstawie określić wytrzymałość na zginanie, czy też skręcanie. Jeśli konstrukcja narażona będzie na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, bardzo ważne jest jej odpowiednie zabezpieczenie poprzez cynkowanie lub malowanie proszkowe. Oczywiście podnosi to cenę takiej konstrukcji, ale jednocześnie wydłuża jej żywotność i podnosi poziom bezpieczeństwa użytkowania jej kilka lat po postawieniu.

Wybierając biuro konstrukcyjne nie warto oszczędzać. Należy kierować się opiniami i przede wszystkim przeglądać portfolia. Jeśli znajdziemy w nich podobne do naszych konstrukcje, to spokojnie możemy obdarzyć takie biuro zaufaniem.

O autorze: Zenon