Sklep z dresówkami

 

Od jakich materiałów najlepiej rozpoczynać swoją przygodę z szyciem? Myślę, że nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi jednak mogę wypowiedzieć się podając przykład swojej osoby. Moją pasję do szycia odkryłam w momencie, w którym na świat miał przyjść mój syn. Dopiero wtedy zobaczyłam jak drogie są ubranka dla dzieci, jak i cała wyprawka.

Dresówka – materiał na dziecięce ubranka

dresówka sklepNie miałam również znajomych ani rodzina, która podarowałaby mi ubranka po swoich starszych już dzieciach. Postanowiłam znaleźć alternatywę. I w ten sposób zaczęłam szyć. Na początku warto podkreślić, że to co tworzyłam z pewnością nie było dziełami sztuki. Nie każdy szew był prosty, czasem trudno było mi prawidłowo połączyć elementy materiałów. Pracowałam na materiale zwanym dresówką. Dresówka sklep to miejsce gdzie znalazłam niezliczone ilości wzorów i kolorów tego materiału w przystępnych cenach. Wybrałam go dlatego, że większość ubranek dziecięcych powstaje właśnie z niego. Jest miękki, dosyć rozciągliwy, ciepły i odpowiedni dla małych dzieci. I co bardzo ważne, jest materiałem z którym łatwo się pracuje, zwłaszcza jeśli jesteście dopiero początkującymi krawcowymi, tak jak ja. Trzeba pamiętać, że noworodki bardzo szybko rosną. Dlatego większość ubranek, które uszyłam posłużyła mi przez około miesiąc. Tym bardziej uważam, że zakup całkiem nowych rzeczy dla niemowlaków jest zbędnym wydatkiem. Z miesiąca na miesiąc szyłam coraz więcej aby nadążyć za wzrostem mojego malucha.

W końcu doszłam do wprawy i teraz szyje już nie tylko dla siebie ale i dla moich koleżanek czy sąsiadek. Dresówka to materiał bardzo uniwersalny. Dobrze łączy się z innymi materiałami. Już po uszyciu dobrze się pierze w pralce oraz szybko schnie. Ubranka nie niszczą się nawet po długim użytkowaniu.

 

O autorze: Grzegorz