Samochód w leasing

 

Istnieje wiele form finansowania pojazdów, które bardzo często są wykorzystywane w dzisiejszych czasach. Stosują je głównie przedsiębiorcy, których budżet firmowy nie pozwala na zakup pojazdów dla firmy za gotówkę. Wówczas właściciele firm mogą skorzystać z bardzo dogodnych form finansowania, jak również zakupić samochody na raty.

Udzielenie leasingu na samochód

auto w leasingWiele przedsiębiorstw prowadzonych w dzisiejszych czasach, posiada wyposażenie sprzętowe, jak również w maszyny oraz samochody, objęte formą finansowania jaką jest leasing. Jest to bardzo korzystna forma, ze względu na niskie oprocentowanie, jak również możliwość spłaty ratalnej. Ponadto, po zakończeniu umowy leasingowej, możliwe jest wykupienie danego pojazdu na własność, jak również oddanie go z powrotem do leasingodawcy, na rzecz zakupu nowego, bardziej ekonomicznego oraz funkcjonalnego pojazdu. Auto w leasing, zakupowane jest przez przedsiębiorców, którzy zobowiązani są do zapewnienia narzędzia pracy osobie zatrudnionej, jak również wymagają dobrej reprezentacji firmy ze strony pracownika, który z kolei wymaga w tym celu użycia narzędzia pracy. Takiego rodzaju forma finansowania jak leasing, jest ostatnimi czasy coraz bardziej uznawana oraz wykorzystywana, ze względu na szereg korzyści płynących z racji posiadania samochodu objętego leasingiem. Przede wszystkim, leasing charakteryzuje się nisko oprocentowanymi ratami.

Ponadto, po zakończeniu umowy leasingowej, możliwe jest nabycie samochodu na własność, po uiszczeniu kwoty wykupu oraz rejestracja w dowodzie na nazwisko przedsiębiorcy. Niemniej jednak przedsiębiorca może się zrzec wykupu pojazdu, oraz oddać go leasingodawcy, a następnie zakupić nowszy pojazd, który także może zostać objęty leasingiem wedle uznania.

 

O autorze: Przemek