Prawidłowo oświetlona scena gwarancją sukcesu

Każdy człowiek potrzebuje od czasu do czasu wyrwać się z codziennego rytmu zajęć i obowiązków. W tym celu każdy z nas planuje różnego typu atrakcje, które sprawiają mu szczególną frajdę. Jedni wyjeżdżają po za miasto cieszyć się kontaktem z przyrodą, inni umawiają się na piwko ze znajomymi a jeszcze inni wychodzą do różnych miejsc związanych z kulturą. Kultura jest szczególnie ważna w życiu człowieka. W większości przypadków ludzie powszechnie przyznają, że ich kontakt z kulturą ogranicza się do wizyt w kinie.

Prawidłowo dobrane światło na scenie

oświetlenie sceniczneNiewielki odsetek deklaruje, że regularnie chodzi do teatru czy opery. Jeśli wziąć pod uwagę różnego rodzaju koncerty sytuacja przedstawia się znacznie lepiej. Większość ankietowanych deklaruje, że przynajmniej raz w roku udaje się na jakiś koncert. Typy tych wydarzeń mogą być przeróżne. Jedni udają się na koncerty zespołów disco polo, inni zaś bawią się przy rytmach hip-hopu czy rocka. Wszystkie te wydarzenia łączy jedna bardzo ważna rzecz. Mianowicie oprawa audio-wizualna. Od tego elementu zależy w dużej mierze powodzenie koncertu. Nad prawidłowym rozmieszczeniem nagłośnienia czuwa sztab ludzi, który zajmuje się takimi przedsięwzięciami w swojej codziennej pracy. Drugim bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na całość przekazu audio-wizualnego jest oświetlenie sceniczne. Oświetlenie przyczynia się do możliwości oddania atmosfery danego wydarzenia.

Z reguły przy spokojnych utworach barwa oświetlenia jest niebieska, a sama oprawa świeci światłem ciągłym. Z kolei przy bardziej żywych wykonaniach światło miga, a jego barwa zmienia się dynamicznie w zależności od momentu. Oddanie wyjątkowej atmosfery wydarzenia jest możliwe dzięki odpowiedniej aranżacji oświetlenia scenicznego. Elementy te przyczyniają się do sukcesu całego przedsięwzięcia.

O autorze: Janek