Pościel istotnym wyposażniem dziecięcego łóżka

 

Pokój dziecka jest miejscem gdzie nasza pociecha musi odczuwać komfort i bezpieczeństwo. Jego wystrój musi odpowiadać maluchowi aby chętnie spędzał w nim czas na zabawę ale także i na sen. Łóżeczko w oryginalnym kształcie, wygodny materac a także duża poduszka i masa misiów pluszowych to bardzo istotne elementy pomagające w spokojnym śnie. Jednak najważniejszym wydaje się pościel z ulubionymi bohaterami z bajek.

Bajkowa pościel zachęca dzieci do spania

pościel trolleNie od dziś wiadomo, że dzieci nie są skore do spania, szczególnie w momencie gdy zabawa trwa w najlepsze. Jednym z elementów zachęcających maluchy do snu jest pościel posiadająca grafikę z ich ulubionej bajki. W zależności od preferencji małych maniaków telewizyjnych, każdy rodzic jest w stanie wybrać odpowiednie poszewki na kołdrę i poduszki. Dużą popularnością cieszy się pościel trolle posiadająca grafiki kolorowych stworków charakteryzujących się beztroskim podejściem do życia. Szeroki wybór wzorów pozwala na dowolny wybór bohatera w różowym lub niebieskim tle. Tak więc jest opcja zarówno dla chłopca jak i dziewczynki. W zależności od wielkości kołdry i poduszki możliwe jest idealne dopasowanie. Grafika postaci z tej bajki z pewnością wywoła u maluszków uśmiech oraz większą chęć do zakończenia dnia i spokojnego snu. Usypianie pod ulubionym przykryciem powinno być szybsze i łatwiejsze.

Bohaterowie bajek są dla dzieci ważnymi postaciami a niekiedy nawet wzorcami do naśladowania. Nic więc dziwnego, że maluchy chcą mieć wszystko co posiada ich wizerunek. Jedną z takich rzeczy jest pościel, która jest istotnym elementem podczas końcowego etapu dnia. Pozwala ona zasnąć naszym pociechom z poczuciem bezpieczeństwa a także stwarza możliwość większej identyfikacji z ulubioną postacią.

 

O autorze: Grzegorz