Polecana butelka dla dziecka

 

Dzieci rodzą się z umiejętnością ssania, ponieważ przez wiele tygodni ćwiczyły tą umiejętność w brzuszku mamy. Ssanie kciuka nieco się różni od ssania piersi mamy i wymaga nieco ćwiczeń. ale maluch szybko dochodzi do wprawy. Także w tym czasie, można dziecku dawać butelkę.

Jak powinna wyglądać butelka dla niemowlaka?

jaka butelka dla dzieckaPediatrzy zalecają, aby przez pierwsze sześć miesięcy karmić malucha wyłącznie mlekiem mamy, gdyż jest ono najlepszym pokarmem. Można też odciągać pokarm i podawać go malcowi w butelce, ale ważne żeby nie zakłócała ona naturalnego odruchu ssania. Kiedy rodzice nie wiedzą jaka butelka dla dziecka jest najlepsza, to trzeba przeanalizować kilka kryteriów, które pomogą w doborze odpowiedniej. Istotny jest wiek dziecka i to czy jest karmione piersią. Dostępne modele mają pojemność od stu pięćdziesięciu do czterystu pięćdziesięciu mililitrów oraz mają różne kształty i rozmiary smoczków. Najczęściej butelki są sprzedawane łącznie ze smoczkiem i specjalnym kapslem, zabezpieczającym znajdujący się w środku płyn, przed rozlaniem. Butelki dziecięce są wykonane ze szkła lub specjalnego tworzywa, które posiada wszelkie niezbędne certyfikaty i jest dozwolone do stosowanie z tak małymi dziećmi. Są przeźroczyste i posiadają miarki od zewnętrznej strony, które ułatwiają odmierzanie płynu. Jeżeli mama karmi piersią i chce jednocześnie podawać maluchowi butelkę, to powinna ona być wyposażona w antykolkowy smoczek, który kształtem i sposobem pobierania pokarmu, przypominał sutek mamy.

Na rynku znajdziemy wielu producentów butelek dla maluchów, które są wykonane  różnych materiałów. Żeby wybrać najlepszy model, najlepiej kierować się jakością ich wykonania oraz bezpieczeństwem. Warto mieć przynajmniej dwie butelki stosowane na zmianę.

 

O autorze: Sebastian