Podróżowanie z dziecmi

Rodzinne wyjazdy z dziećmi mogą być krótkotrwałe – na święta lub uroczystości rodzinne, lub dłuższe – wyjazdy na wakacje. W przypadku wyjazdów krótkotrwałych, cel i miejsce wyprawy z reguły nie wymagają postojów w hotelach, gdyż najczęściej noclegi zapewnione są na miejscu. Inaczej wygląda sprawa przy wyjazdach wakacyjnych. Rezerwacja dobrego hotelu jest sprawą priorytetową.

Jaki hotel dla rodziny?

hotel przyjazny dzieciomWszędzie dokąd się wybieramy, dobrze jest znaleźć hotel przyjazny dzieciom. Aby dorośli mogli wypocząć, a dzieci uznały wakacje za udane, trzeba im zapewnić ruch i zajęcia na cały okres pobytu. O to powinien zadbać hotel, który jest reklamowany, jako przyjazny dzieciom. Zapewnienie odpowiednich zajęć i zabaw, niezależnie od miejsca, gdzie jest hotel, nie jest sprawą łatwą. Zabawy muszą być atrakcyjne i bezpieczne. Warto wykorzystać naturalne warunki i otoczenie hotelu, aby przygotować miejsca do zajęć na świeżym powietrzu. Na czas pogody deszczowej i zimna trzeba zorganizować zabawy pod dachem. Potrzebna więc jest sala zabaw, ewentualnie kręgielnia, bilard lub stolik do gry w piłkę. Jeśli hotel ma kryty basen, to też powinien być przystosowany dla dzieci. W  sezonie wakacyjnym, możliwość skorzystania z fachowej opieki, aby rodzic mógł odpocząć, wysoko lokuje obiekt w rankingu hotelowym. Hotele polecają i preferują kilkudniowe pobyty rodzinne podczas świąt. Na te okazje hotele szykują mnóstwo atrakcji i prześcigają się w pomysłach, aby przyciągnąć klientów.

Niemal każdy hotel oferuje spa. Przejażdżki bryczkami lub kuligi zimą jeśli w okolicy są odpowiednie tereny. Organizowane są występy artystów. Tam, gdzie są odpowiednie warunki, zimą są szkółki narciarskie, a latem nauka jazdy konnej. Kuchnie hotelowe oferują potrawy regionalne oraz specjalne porcje i dania dla dzieci. Jednym słowem standard i serwis hoteli jest coraz wyższy i lepszy.  

O autorze: Cezary