Podłogi drewniane do zadań specjalnych

Drewno jest materiałem podłogowym stosowanym od pokoleń. Jego zwolennicy podkreślają, że drewniana podłoga to kultywowanie tradycji i bliskość z naturą. Pomimo, że surowiec ten posiada swoje wady wiele osób nie wyobraża sobie zamiany go nawet na najlepsze panele podłogowe. Obecnie drewnianych podłóg używa się w całych mieszkaniach – w tym również w kuchniach i łazienkach.

Podłoga drewniana – wytrzymała i trwała

podłogi drewniane z LublinaPodłogi drewniane z Lublina cieszą się od lat niesłabnącą popularnością. Konsumenci cenią je za doskonałe walory estetyczne, a także za ponadprzeciętną wytrzymałość. Jeżeli zdecydujemy się na montaż drewnianych podłóg w naszym domu, musimy pamiętać, że nie każdy gatunek drewna sprawdzi się we wszystkich pomieszczeniach. Szczególnie dużo problemów sprawia podłoga w kuchni, w łazience, na tarasie i w pokojach intensywnie uczęszczanych. Tu tradycyjne drewno krajowe może okazać się niewystarczające. Po pewnym czasie zacznie ono ulegać korozji. Jeżeli chcemy cieszyć się nieskazitelnym parkietem przez wiele lat, musimy zaopatrzyć się w szczególnie wytrzymałe drzewo. Podłogi do zadań specjalnych najczęściej wykonane są z egzotycznych gatunków drewna, dobrymi parametrami charakteryzuje się również krajowy dąb. Takie deski są odpowiednio droższe, jednak inwestycja w nie w dłuższej perspektywie czasu okazuje się dobrym rozwiązaniem. Podłoga w kuchni i łazience narażona jest na szkodliwe działanie wilgoci. Deski na tarasie muszą dodatkowo znieść skrajne temperatury i uszkodzenia mechaniczne. Parkiet w korytarzu i salonie będzie narażony na szybsze ścieranie.

Żeby wybór drewnianej podłogi okazał się dla nas satysfakcjonujący, powinniśmy zapoznać się z parametrami poszczególnych gatunków drewna. Należy wybrać takie, które w poszczególnych pomieszczeniach najlepiej spełnią swoje zadanie.

O autorze: Grażyna