Pieczątka firmowa – potrzebna czy nie?

Po roku planowania i kilku miesiącach przygotowań otworzyłam w końcu swoją własną firmę. Niby nic wielkiego, jednoosobowa, ale dla mnie był to krok spory, tym bardziej, że w ogóle nie miałam pojęcia, w którą stronę mój biznes pójdzie. Jeśli będę miała dobrego kontrahenta na stałe, jest nadzieja na sukces.

Gdzie w Krakowie zrobią szybko pieczątkę?

pieczątki krakówPo miesiącu zgłosiła się do mnie jedna z firm, która była zainteresowana stałą współpraca ze mną. Decyzja jednak musiała być podjęta szybko; miałam niecałe trzy dni na oddanie wypełnionego kompletu dokumentów. Trzy dni to nie jest wcale mało na wypełnienie dokumentacji, ale tylko wtedy, gdy ma się wymaganą pieczątkę! Ja, jako jednoosobowa działalność nie muszę wcale takiej pieczątki posiadać. Nie ma żadnego przepisu, który by mi to nakazywał. Dokumenty, które musiałam podpisać i oddać, pieczątki wymagały. Pytanie: ile czasu zajmuje wyrobienie pieczątki? Od razu wzięłam w rękę laptop i wyszukałam frazę pieczątki kraków. Znalazłam jakiś numer telefonu do firmy znajdującej się niedaleko i zapytałam o terminy realizacji. Gdy usłyszałam odpowiedź, uspokoiłam się i podziękowałam. Musiałam zastanowić się, jakie dane chcę mieć na pieczątce i jeszcze dziś zamówić gdzieś realizację. Teraz już spokojnie, zebrałam wszystkie myśli i dane, poprzeglądałam strony internetowe, a kilka godzin później było już po wszystkim. Pieczątkę miałam mieć rano w dniu, w którym oddawałam dokumentację. Jeśli nie wydarzy się nic nieplanowanego, to wszystko skończy się dobrze. Moja firma będzie jeszcze bardziej profesjonalna.

Wtedy tak myślałam, bo teraz, z perspektywy czasu śmieję się w tych wydarzeń. Wtedy przejmowałam się najmniejszą drobnostką, jak wizyta w ZUS-ie czy zastanawianie się nad odpowiednią datą na dokumencie, Dziś obracam trochę większymi pieniędzmi i mam większy dystans do niektórych spraw. Ale na początku jest zupełnie inaczej.

O autorze: Janek