Niezbędne wyposażenie sklepów

Każdy właściciel sklepu zdaje sobie doskonale sprawę z tego, jak ważna dla rozwoju handlu jest odpowiednia reklama. Nieprzypadkowy jest wybór konkretnego asortymentu, lokalizacji sklepu oraz jego aranżacji. Ukształtowanie grupy klientów wymaga pewnej strategii marketingowej.

Sposób prezentowania produktu – gondole

gondole sklepoweRozmaite środki reklamowe pozwalają na bezpośrednie dotarcie do klientów. Taką rolę pełnią plakaty, ulotki oraz różne prospekty reklamowe zachwalające cechy proponowanych produktów. Kiedy jednak klienci pojawią się już w konkretnie wyznaczonym miejscu, ważne jest takie zaprezentowanie produktu, aby przygotowania oferta asortymentowa wypadła jak najlepiej. Niezastąpionym kapitałem w obszarze promowania produktu są dobrze dobrani pracownicy – obszerna wiedza na temat produktów świadczy o profesjonalnym podejściu do klienta oraz wiarygodności. Bardzo ważna jest też odpowiednia ekspozycja produktów – systemy regałowe i różnego rodzaju półki zapewniają właściwe zagospodarowanie towaru. Na szczególną uwagę zasługują gondole sklepowe, które w rewelacyjny sposób podkreślają atuty poszczególnych produktów. Gondole przeważnie umiejscowione są widocznym punkcie sklepu, co od razu zwraca uwagę klienta. Wygodny system półek zapewnia klientowi dokładne i swobodne zapoznanie się z każdym produktem. Gondole sklepowe wykonane są z solidnych materiałów – stelaże stanowią wytrzymałe profile stalowe oraz wysokogatunkowe płyty wiórowe. W zależności od potrzeb i warunków metrażowych można dopasować odpowiadające wymiary, kolorystykę i styl wykonania.

Aranżacja sklepu związana jest bezpośrednio ze sposobem postrzegania sprzedaży oraz jakości produktów przez zainteresowanych klientów. Dlatego warto wcześniej przemyśleć tę kwestię, biorąc pod uwagę specyfikę konkretnej branży i grupę docelową odbiorców.

O autorze: Franciszka