Niedrogie i nowoczesne carporty

 

Budowa garażu potrafi być inwestycją niezwykle drogą, a w dodatku wymagającą od nas biegania po urzędach i załatwiania mnóstwa podpisów. Oznacza to, że wydamy nie tylko dużo pieniędzy, ale również stracimy sporo czasu podczas załatwiania zezwoleń i innych niezbędnych papierów. Stąd też coraz więcej osób zamiast typowego garażu decyduje się na alternatywę.

Czym są carport’y?

carport wiatyTeoretycznie to jeszcze na etapie budowy domu decydujemy przy okazji o tym, czy chcemy mieć garaż, czy też nie. Jak wiadomo nie zawsze wówczas posiadamy prawo jazdy i auto, czy nawet myślimy o garażu w przyszłościowy sposób wiedząc, że kiedyś to auto zakupimy. Zdarza się również i tak, że kupujemy gotowy dom bez garażu lub też nie mamy zbytnio miejsca na naszej posesji, aby go wybudować. Kolejnym utrudnieniem jest nakład finansowy i załatwianie mnóstwa papierów związanych z jego budową. Z tego też powodu coraz więcej osób rezygnuje z budowy tradycyjnego garażu, by w zamian zdecydować się na carport Wiaty te są rewelacyjną alternatywą dla zwykłego garażu zwłaszcza, gdy i tak planowaliśmy w nim jedynie trzymać auto. Swoim wyglądem mogą przypominać na przykład altanę, albo wyglądać jak nieco futurystyczny garaż. Istnieje mnóstwo modeli carport’ów, które w dodatku możemy modyfikować, dzięki czemu możemy dopasować taki, który wpisze się w ogólny wygląd naszej posesji.

Ogromną zaletą carport’ów jest to, że są znacznie tańszą inwestycją, która w dodatku nie wymaga aż tylu zezwoleń. Dzieje się tak ponieważ carport’y posiadają trzy ściany. Nie są zatem zamkniętym, osobnym budynkiem. Pomimo tego, że bardziej wyglądają jak wiata doskonale chronią nasze auto przed deszczem, śniegiem, gradem bądź promieniami słonecznymi. Carport spełnia zatem wszystkie podstawowe i najważniejsze funkcje garażu.

 

O autorze: rabartosz