Nerwica wegetatywna – co to jest i jak z nią walczyć?

O tradycyjnej wersji nerwicy wiemy już całkiem sporo. Zdajemy sobie sprawę z zagrożeń, które za sobą niesie. Wiemy, że warto w tym zakresie skorzystać z pomocy specjalisty. Wiemy też na jakie objawy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Mamy wiedzę, że jej głównym podłożem jest silny stres, który może pojawić się na przykład po jakiejś traumie, śmierci bliskiej osoby, wypadku samochodowym czy innym kryzysie.

Kilka słów o nerwicy wegetatywnej

leczenie nerwicy wegetatywnej w KrakowieTematem, który jest nam zupełnie obcy, jest natomiast kwesta nerwicy wegetatywnej. Niby chodzi dokładnie o tę samą chorobę, a jednak jako że jest bardziej zaawansowaną wersją, w społeczeństwie wciąż nie ma świadomości na ten temat. Mało kto wie czym ta choroba się objawia i w jaki sposób należy z nią walczyć, jeżeli już stwierdzimy, że faktycznie nas ona dotyczy. Zacznijmy od definicji. Czym zatem różni się nerwica wegetatywna od tej klasycznej, podstawowej wersji? Nerwica wegetatywna ma podłoże somatyczne, natomiast nerwica klasyczna dotyczy tylko i wyłącznie naszego stanu psychicznego. Co oznacza, że nerwica ma podłoże somatyczne? Somatyczne, czyli związane z ciałem. Objawy tej nerwicy są związane z różnymi, fizycznymi dolegliwościami. Może to być na przykład biegunka, suchość w gardle, częste oddawanie moczu, nocne poty, ból, wysokie ciśnienie tętnicze krwi. Każdy taki objaw wymaga działania i nie można go bagatelizować. Warto wiedzieć, że leczenie nerwicy wegetatywnej w Krakowie oferuje co najmniej kilkunastu specjalistów. Leczenie tej klasycznej wersji nerwicy, prawdopodobnie jeszcze więcej.

Nerwica czy w tej klasycznej wersji, czy w wersji wegetatywnej, jest poważną chorobą i jej leczenie może być niezwykle trudne, zwłaszcza w zaawansowanym stadium choroby. Przy czym leczenie na własną rękę się nie opłaca, szczególnie dlatego, że jest bardzo żmudne i długotrwałe.

O autorze: Zenon