Narzędzie stosowane w inspekcji kanalizacji

Do sprawnego funkcjonowania całej instalacji kanalizacyjnej potrzebne są sprzęty, które będą nadzorowały i sprawdzały szczelność i przepustowość wszystkich elementów. Bardzo ważni i potrzebni są również specjaliści, którzy wiedzą, jak odpowiednio korzystać z danych elementów do sprawdzenia szczelności.

Na czym polega inspekcja kanalizacji?

kamery do inspekcji kanalizacjiRaz na jakiś czas należy włożyć specjalną kamerę do wnętrza kanalizacji, by sprawdzić drożność wszystkich rur. Zajmują się tym kanalarze lub hydraulicy. Dzięki niej można bez zbędnego brudzenia się pracownika sprawdzić, czy któryś z elementów jest uszkodzony lub działa nieprawidłowo. Od szybkiego pozbycia się awarii zależy prawidła drożność we wszystkich gospodarstwach domowych. Aby zapobiegać zatkaniu rur, za pomocą kamery do inspekcji kanalizacji można w łatwy sposób monitorować je i zapobiegać powstaniu awarii. Najlepiej zaopatrzyć się w kamery samojezdne, które potrafią samodzielnie dostać się do rur, gdzie potrzebna jest pomoc. Również kolorowe monitory umieszczone na końcu kabla, który jest elastyczny i wykonany z włókna szklanego świetnie radzą sobie z zadaniem. Dobrze, jeżeli kamera posiada inklinometr, czyli czujnik od pomiaru nagłego spadku. Najlepiej, gdy jest też wyposażona w zawory, dzięki którym możliwe jest szybkie uwolnienie gazu, azotu. Ma on na celu dokonać reakcji zobojętnienia. Do tego dochodzą koła z napędem na wszystkie sześć kół, co zapobiega wypadkom.

Bardzo dużym ułatwieniem jest światło LED, które jest trwałe, bezpieczne i bardzo dobrze rozjaśnia ciemne pomieszczenie. Wbudowane na stałe pomoże w szybkim zlokalizowaniu usterki, co przekłada się na sprawne pozbycie awarii. Kolejną zaletą kamer i dodatkowego oświetlenia jest regulacja emitowanego światła oraz kolorowy monitor.

O autorze: Damian