Lampa kryształowa – do jakiego stylu pasuje?

Aranżując salon lub sypialnię nie należy zapominać o odpowiednim oświetleniu, które powinno spełniać nie tylko samą funkcję rozjaśnienia wnętrza, ale także może stać się doskonałym elementem dekoracyjnym pomieszczenia. Dużym zainteresowaniem cieszą się lampy z dekoracyjnymi kryształkami, które wpasują się głównie w nowoczesne aranżacje.

Lampy kryształowe i styl glamour

nowoczesne lampy kryształoweProjektanci często stawiają na ponadczasowy styl glamour, który charakteryzuje się licznymi zdobieniami i kolorami złota, srebra czy pudrowego różu i bieli. To bardzo elegancki styl, do którego doskonale będą pasować nowoczesne lampy kryształowe. Ważne, aby odpowiednio wybrać rozmiar lampy z uwzględnieniem wielkości aranżowanego pomieszczenia. Same kryształki stanowią charakterystyczną dekorację i dlatego cała lampa nie powinna być zbyt duża – chyba, że dysponujemy kilkudziesięciometrowym salonem. Jeśli z kolei chodzi o sypialnię, to gdy tam zdecydujemy się na montaż kryształowej lampy, to dobrze zadbać o spójność reszty elementów – w szczególności mowa tutaj o małych lampkach nocnych, które powinny również nawiązywać do stylu glamour i posiadać odpowiednie zdobienia. Często producenci oferują tego rodzaju zestawy z główną lampą i pobocznym doświetleniem w postaci niewielkich lampek.

Styl glamour jest pełen przepychu i zdobień, dlatego trzeba bardzo uważać, aby nie stworzyć zbyt przytłaczającego projektu, w którym nie będziemy czuli się zbyt komfortowo. Lepiej zainspirować się gotowymi aranżacjami, które można znaleźć w internecie lub też zdać się na doświadczenie profesjonalnych projektantów wnętrz. Dobrym pomysłem jest także jedynie dodanie kilku drobnych dekoracji w stylu glamour, choćby wspomnianej kryształowej lampy, która nada niezwykły klimat całości.

O autorze: Grzegorz