Ładowanie i rozładowywanie w transporcie krajowym

Kierowcy ciężarówek często narzekają na tempo, w jakim przeprowadzany jest rozładunek, tudzież ładowanie naczep nowymi towarami. Prawda jest taka, że nieraz faktycznie trwa to nieco długo, ale zwykle wszystko jest w porządku. Na pewno na Śląsku sprawa ta załatwiana jest szybko.

Transport towarów po kraju jest pewniejszy

transport krajowy śląskCzęsto zdarzało mi się jeździć po różnych państwach Unii Europejskiej. Niektórzy kierowcy będą usilnie twierdzić, że za granicą proces ładowania i rozładowywania trwa znacznie szybciej i jest lepiej zorganizowany, ale to nie zawsze jest prawda. Wszystko zależy od konkretnej firmy – może okazać się, że rosyjska firma szybko nas przeładuje, a niemiecka będzie się ociągać. Jeśli chodzi zaś o transport krajowy Śląsk prezentuje się bardzo dobrze pod względem czasu, jaki zwykle muszę spędzić na ładowanie i rozładowywanie. Inne województwa też nie wypadają źle, ale jadąc na Śląsk mam niemal pewność, że ładunek zostanie szybko przyjęty, a co za tym idzie – moja praca pójdzie sprawnie. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że kiedyś mogę się przejechać na myśleniu w ten sposób, ale prawda jest taka, że póki co jeszcze nigdy się to nie stało. Dlatego zawsze jeśli mam możliwość wybrania sobie zlecenia, decyduję się na jazdę na Śląsk. Transport krajowy jest znacznie lepszy od zagranicznego, ponieważ zawsze wiem, że dogadam się bez problemu. Gdybym chciał być tego tak samo pewny za granicą, musiałbym znać języki wszystkich państw, przez które przejeżdżam, co jest zwyczajnie niemożliwe.

Nigdy nie kręciło mnie jeżdżenie za granicę i odradzam to młodym kierowcom. Jest to oczywiście znacznie bardziej opłacalne ale prawda jest taka, że jeżdżąc po kraju czuję się znacznie bezpieczniej, a wypłaty też nie są złe. Do tego mogę spędzać noce w domu z rodziną.

 

O autorze: Grzegorz