Kompleksowe projekty zadaszeń

Tarasy stały się bardzo popularne w ostatnich latach, zwłaszcza w nowym budownictwie. W mieście możemy kupić luksusowy apartament na ostatnim piętrze z przestronnym tarasem, natomiast poza nim jest wiele domów, które mają go na parterze.

Jak wygląda projekt zadaszenia tarasu?

projekty nowoczesnych zadaszeń tarasowychKiedyś nie było tylu rozwiązań technologicznych i architektonicznych jak dziś i większość właścicieli domów jednorodzinnych radziła sobie prowizorycznymi rozwiązaniami lub samodzielnie wykonywała zadaszenie. Stawianie parasoli czy baldachimów na tarasie nie jest dobrym pomysłem, po pierwszy lepszy wiatr zabierze je z jego powierzchni. Tu potrzebne są profesjonale rozwiązania, które będą praktyczne i trwałe. Projekty nowoczesnych zadaszeń tarasowych mogą dla nas wykonać producenci, którzy działają na naszym rynku od wielu lat. Ich doświadczenie i wiedza pozwalają na stworzenie idealnie pasującego zadaszenia, które będzie doskonale spełniać swoje funkcje. Przeważnie są stosowane pergole, ponieważ są uniwersalne i oferują wiele funkcji jednocześnie. Ich konstrukcję stanowią profile ze specjalnie przygotowanego aluminium, które pomimo niewielkiej grubości, cechuje się wysoką wytrzymałością i odpornością na działanie wilgoci. Kolejnym, ważnym elementem pergoli jest dach, który może stanowić mocna, wielowarstwowa tkanina techniczna lub ruchome panele aluminiowe, wyposażone w mechanizm do płynnej regulacji kąta nachylenia. W celu jeszcze lepszego spełniania swojego zadania, można ją doposażyć w zintegrowane oświetlenie i rolowane przesłony.

Jeżeli zadaszenie tarasowe będzie dobrze skonstruowane, a projekt idealnie dopasowany do budynku, to z pewnością będzie służyć przez wiele lat. Dzięki niemu można z tarasu komfortowo korzystać niemalże przez cały dwanaście miesięcy.

O autorze: Grażyna