wkład kominowy

Koleżanka kupuje nowy kominek i wkłady kominowe

Moja koleżanka mieszka w kamienicy. Mieszkanie kupiła naprawdę bardzo tanio. Jednak trzeba przyznać, że nie było ono w najlepszym stanie. Może i to mieszkanie było tanie ale koleżanka musiała włożyć naprawdę dużo pieniędzy żeby dobrze wyglądało.

Który wkład kominowy wybrać?

wkład kominowyTam trzeba było wszystko robić. Trzeba było gruntownie wyremontować całą łazienkę i kuchnię. Mam wrażenie, że nawet mniej roboty by było gdyby w tej właśnie łazience nie było nic. Wtedy można byłoby robić coś po prostu od początku. A tu trzeba było najpierw wszystko wyważyć i zburzyć. W tym mieszkaniu był nawet bardzo stary piec kaflowy. Ten piec kaflowy koleżanka postanowiła zamienić na nowoczesny kominek. Ten kominek to było naprawdę spore wyzwanie. Musiała najpierw kupić specjalne rury kominowe na zamówienie bo takie standardowe po prostu nie pasowały. Musiała też zamówić specjalny wkład kominowy do tego kominka. No wszystko musiało być w nim na zamówienie. Wybrała profesjonalnie wykonany wkład kominowy kwasoodporny właśnie. Bo na wkład kominowy żaroodporny musiałaby długo czekać. Oczywiście przez to, że to wszystko było robione na zamówienie kosztowało dużo więcej niż taki standardowy kominek. Koleżanka mówiła, że kominek można sobie zainstalować w naprawdę dobrej cenie. Jednak jej kosztował dużo więcej a wyglądał całkiem przeciętnie. Jednak gdy koleżanka zrobiła remont w całym mieszkaniu to muszę przyznać, że mieszkanie wyglądało zupełnie inaczej. Chociaż ja wolałabym dać chyba więcej za mieszkanie niż jak gdybym miała tyle czasu je remontować.

Bo zdaje mi się, że na ten remont wydała tyle, że mogłaby kupić po prostu mieszkanie w lepszym stanie. Wydaje mi się, że ona nawet nie przypuszczała, że to wszystko będzie kosztowało ją aż tyle pieniędzy. Teraz mieszkanie na pewno jest dużo więcej warte niż było jeszcze miesiąc temu.

O autorze: Piotr