Jaki status dziś ma broda?

Broda to niewątpliwie ozdoba każdego mężczyzny. Jeśli jakiś ją posiada, to wkłada wiele starań, by była ona w jak najlepszym stanie. Przycina, pielęgnuje, codziennie rano układa. Broda dziś ma status „celebrytki”, a mężczyzna, który ją posiada, eleganckiego i władczego.

Jak dbać o brodę?

szampon do brodyNiegdyś nie przywiązywano aż tak dużej wagi do brody. Dlatego kojarzyła się ona z osobami z niższych warstw społecznych, biedniejszymi. Ich brody często nie były w najlepszym stanie, co sprawiało wrażenie barku schludności. Dziś jest zupełnie inaczej. Brody mężczyzn czasem są bardziej wypielęgnowane, niż inne części ich ciała. To na swej brodzie skupiają uwagę i jej poświęcają najwięcej czasu. O wyjątkowym statusie brody w XXI wieku, mówi nam choćby słowo „barber”. To taki współczesny odpowiednik golibrody. Jednak golibroda nie zajmował się brodą aż z taką pieczołowitością. Obecnie mamy specjalny szampon do brody, olejki i odżywki. Odpowiedni szampon do brody sprawia, że jest ona miękka i lśniąca. Przyjemna w dotyku broda, to oczywiście połowa sukcesu. I choć może wydawać nam się, że włosy na brodzie i głowie mogą być pielęgnowane za pomocą tego samego szamponu, okazuje się, że nie. Jeśli naprawdę chcemy osiągnąć sukces ze swoją brodą i móc imponować nią innym, musimy dostosować kosmetyki do niej samej. Włosy na brodzie bowiem są bardziej szorstkie i kłujące, czego posiadacz brody, oczywiście chce uniknąć. Tym samym od jednego szamponu do włosów, nasza kolekcja męskich kosmetyków powiększa się do drugiego specjalistycznego szamponu, odżywek, olejków i wielu innych. Efektem tych wszystkich działań, jest schludna i wypielęgnowana broda.

O brodę bez wątpienia trzeba dbać. Sama z siebie nie będzie idealna, dlatego trzeba dużo się dowiedzieć na ten temat i trochę też zainwestować. Pierwszą rzeczą oczywiście powinien być specjalny szampon, który jest pierwszy krokiem na drodze do uzyskania perfekcyjnej brody.

O autorze: Tamara