Jaki kominek na olejki eteryczne wybrać?

 

Aromaterapia jest jedną z najpopularniejszych metod medycyny niekonwencjonalnej. Przede wszystkim dotyczy ona zapachów zawierających się np. w olejkach eterycznych, które często stosowane są w kosmetykach lub w trakcie wspomagania leczenia. Wykorzystuje się je przecież m.in. do domowych inhalacji, a w konsekwencji wdycha się napar, który pomaga w walce np. z bólem zatok.

Kominki w aromaterapii

kominki na olejki eteryczneStosowanie aromaterapii jest jednak dużo bardziej obszerne. Dlaczego? Ponieważ zapach może uspokoić nerwy i zniwelować stres. Jest więc to dobry sposób dla osób, dla których ciężko osiągnąć relaks, szczególnie jeśli nie ma się możliwości wzięcia urlopu lub gdy urlop już dawno został wykorzystany. Poprzez aromaterapię można w końcu urządzić sobie wspomniany relaks w domowym zaciszu i będzie on naprawdę skuteczny. Warto zaopatrzyć się w kominek na olejki eteryczne, które obecnie są bardzo powszechnie dostępne dla zainteresowanych. Zazwyczaj w ofertach kupna można znaleźć kominki ceramiczne i szklane – i w tym przypadku trwalsze są zdecydowanie te ceramiczne. Wśród kominków można znaleźć nawet takie, które trzeba podłączyć do źródła prądu, choć trzeba pamiętać o tym, że kabel w takim kominku może być zbyt krótki, żeby dało się go swobodnie przenosić. Najlepiej będzie zaopatrzyć się w tradycyjne kominki na olejki eteryczne. Nie są one zbyt skomplikowanymi urządzeniami, bo w ich budowanie należy wyróżnić miejsce na świeczkę i miseczkę, do której zwyczajowo wlewa się wodę. Taką wodę uzupełnia się przed podgrzaniem wybranymi olejkami – zazwyczaj miesza się ze sobą różne olejki, żeby ich efekt był jeszcze bardziej odczuwalny. Warto jednak pamiętać o tym, że przy kominkach z użyciem wody konieczna jest kontrola tego, czy ciecz nie wyparowała – jeśli w miseczce nie będzie wody, może to doprowadzić do przypalania się, a nawet pęknięcia.

Zapachy cały czas towarzyszą ludziom. Mogą być one przyjemne i słodkie, ale też brzydkie i odpychające. Poprzez zapachy można również zapewnić sobie relaks i to bez wychodzenia z domu. Jest to wygodna opcja dla osób, które w życiowym biegu nie mają czasu, żeby faktycznie skupić się na odprężaniu, dlatego zapachy olejków eterycznych mogą skutecznie im w tym pomóc. 

 

O autorze: Karolina