Jak wykorzystać drewniane beczki?

Drewniana beczka kojarzy się nam głównie z przechowywaniem wina. To jej właśnie Rzymianie jako pierwsi użyli do przetransportowania oliwy oraz innych substancji płynnych. W tej roli sprawdziła się świetnie. Produkt dostarczony do innego kraju zachował swoją świeżość. Ponadto była to zdecydowanie najlepsza forma przeładunku, ponieważ beczki bez problemu można było przetaczać po ziemi.

Drewniane beczki – wszechstronne zastosowanie

beczka drewnianaDo najpopularniejszych zastosowań beczki wykonanej z drewna nadal należy przechowywanie wina. Zapewnia ona głęboki smak trunku pozwalając mu na długoletnie dojrzewanie. Nawet najmniej wprawny smakosz wina będzie w stanie rozpoznać charakterystyczny smak alkoholu pochodzącego właśnie z beczki. Ponadto beczka drewniana służyć może również do przechowywania piwa. Z tym sposobem spotkać możemy się w wielu pubach, w których to beczki wyposażone są w dodatkowe kraniki. Musimy przyznać, że same beczki wykonane z drewna są również świetną ozdobą. Mogą być świetnym dodatkiem do wnętrz w stylu marynistycznym. Są one świetnym sposobem na udekorowanie wnętrz bądź ogrodu. Bo to właśnie w nim sprawdzą się doskonale w formie doniczek na kwiaty o długich, opadających do ziemi pnączach. Ich przerobienie nie wymaga od nas większego wysiłku. Dla fanów stylu retro, odpowiednio przycięte mogą stanowić stolik kawowy w salonie. Po usunięciu kilku klepek, możemy zamontować wewnątrz półki, na których świetnie będą się prezentować książki. Zastosowane jako element dekoracyjny są w stanie dodać wiele uroku pomieszczeniom, w których mieszkamy.

Drewniane beczki, mimo że pierwotnie miały tylko jedno zastosowanie, dziś pojawiają się wszędzie. Mogą służyć zarówno jako dekoracja jak i spełniać formę użytkową. Świetnie wyglądają jako meble ogrodowe, doniczki, a nawet półki na książki dodając bajkowego klimatu.

O autorze: Tamara