Jak walczyć z prusakami?

Wielu z nas na myśl o owadach w mieszkaniu wzdryga się ze wstrętem. Choć pewne owady zamieszkujące nasze domy nie stanowią dla ludzi zagrożenia są też gatunki, które są nosicielami wielu groźnych chorób. Insekty te mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie.

Usuwanie groźnych owadów z domu

usuwanie prusaków warszawaJednym z tępionych przez ludzi owadem jest prusak. Choć nazwa owada sugeruje, że przybył do nas z terenów niemieckich nie jest to prawdą. Prusaki przywędrowały do nas z terenów Azji już w XVIII wieku. Mylone są często z karaluchami, choć znacznie się od nich różnią. Lubią przebywać blisko siedlisk ludzkich, gdyż dzięki temu mają łatwy dostęp do pożywienia. Prusaki żywią się resztkami pokarmów. Choć wielu uważa, że lęgną się jedynie w brudnych mieszkaniach nie jest to prawdą. Prusaki mogą pojawić się również w czystych domach. Często możemy przynieść je ze sklepów w artykułach spożywczych, w bagażu z wakacji czy zakupując używane sprzęty kuchenne. Gdy odkryjemy inwazje insektów w domu jak najszybciej powinniśmy podjąć z nimi walkę. Owady te przenoszą bowiem salmonellę, gruźlicę, polio czy wirusowe zapalenie wątroby typu B. Gdy poczujemy w pomieszczeniu zapach stęchlizny może oznaczać to poważną inwazję. Najczęściej problem prusaków dotyka mieszkańców dużych aglomeracji dlatego powstają tam firmy, które w swojej ofercie mają usuwanie prusaków warszawa, Poznań czy inne duże miasta są skupiskami ludzi i firm produkujących jedzenie. To dostępność jedzenia przyciąga te owady. Problemu nie należy lekceważyć, gdyż owady szybko się rozmnażają uprzykrzając nam życie. W przypadku dużej inwazji koniecznie należy zgłosić się do profesjonalnej firmy, która szybko zdiagnozuje problem i usunie nieproszonych lokatorów.

Prusaki doskonale czują się w naszym klimacie. By nie dopuścić do ich namnażania należy dbać o czystość w naszych domach. Nie zostawiajmy na noc naczyń w zlewie, produkty sypkie trzymajmy w szklanych, plastikowych lub ceramicznych naczyniach i zabezpieczajmy dobrze nasze lodówki.

O autorze: Cezary