Jak oryginalnie zaprojektować sklep?

Jestem projektantką wnętrz, ale specjalizuję się w tworzeniu kreatywnych projektów aranżacji sklepów oraz restauracji i np. kawiarni. W obecnych czasach klienci bardzo dużą uwagę przywiązują do tego jak wygląda wnętrze sklepów, obiektów gastronomicznych, czy też miejsc takich jak gabinety kosmetyczne. Klienta trzeba czymś przyciągnąć, a więc dobrze zainwestować w oryginalne wnętrze.

Oryginalne wnętrze sklepu powinno być dizajnerskie

oryginalne projektowanie wnętrz sklepówJak powinno wyglądać takie oryginalnie zaprojektowane wnętrze sklepu albo restauracji? Moim zdaniem oryginalne projektowanie wnętrz sklepów polega na tym, że tworzy się wnętrze ciekawe, takie które przyciąga wzrok, ale jednocześnie sprawia, że klient czuję się w takim sklepie komfortowo i po prostu dobrze. Bardzo ważną rolę w takim wnętrzu odkrywają dodatki, które powinny mieć jakiś ciekawy dizajn. Zakup mebli albo ozdób od dobrego artysty albo projektanta to zawsze świetne wyjście. Oczywiście mam różne projekty, a więc nie zawsze klient ma fundusze na bardzo drogie meble. Jednakże można znaleźć świetne meble sklepowe w przystępnych cenach albo samemu coś stworzyć. Ja lubię robić coś z niczego, a więc czasami wystarczy kupić np. używane półki sklepowe i pomalować je na metaliczny kolor, a do tego umieścić we wnętrzu neony i dużo ciekawego oświetlenia, a sklep zachęci każdego do wejścia. Takie rozwiązania bardzo dobrze sprawdzają się szczególnie w sklepach z ubraniami.

Myślę, że dobrą radą dla każdego kto chce otworzyć swój sklep będzie to by dopasował wystrój do tego co sprzedaje. Jeżeli np. sklep nie sprzedaje elektroniki albo jakiś młodzieżowych ubrań, tylko jest sklepem z eleganckimi sukienkami to wiadomo, że wtedy trzeba postawić na eleganckie dodatki przełamane jakimś fajnym akcentem i jasne kolory.

O autorze: Andrzejek