Jadę do Krakowa szukać pracy

 

U mnie na wsi to nie ma perspektyw na pracę. Jest jedna firma budowlana, ale nie szukają tam pracowników. Ja to zawsze chciałem w tym zawodzie pracować, dlatego podjąłem decyzję, że po szkolę jadę do Krakowa. Tam na pewno szybko znajdę jakieś zatrudnienie.

Udało mi się szybko znaleźć pracę w Krakowie

praca w krakowieOd znajomego dowiedziałem się, że jest ciekawa praca dodatkowa w Krakowie w budowlance i mogę jechać w ciemno. Zabrałem wszystkie oszczędności i wyjechałem. Na czas poszukiwań wynająłem pokój w hotelu, który był tani. Jak znajdę pracę to na pewno wynajmę sobie jakąś kawalerkę. Kupiłem gazetę i wszedłem na ogłoszenia gdzie jest praca w krakowie. Od razu znalazłem kilka ogłoszeń, gdzie szukają budowlańców. Pojechałem do pierwszej firmy, żeby dopytać o warunki. Mam doświadczenie, ponieważ w szkole odbywałem praktyki, na których nauczyłem się bardzo dużo. W firmie budowlanej szukali kilku pracowników i właściciel od razu dał mi prace. Nawet nie sądziłem, że tak łatwo mi pójdzie. Wiedziałem, że wyjazd do Krakowa to dobra decyzja. Do pracy miałem przyjść następnego dnia od razu. Zadzwoniłem do rodziców, żeby o wszystkim im opowiedzieć. Mama była bardzo zadowolona z mojego sukcesu i powiedziała, że prześle mi dodatkowe pieniądze, żebym mógł wynająć jakieś mieszkanie. Pierwszą wypłatę dostanę dopiero za miesiąc i do tego czasu muszę się przecież jakoś utrzymać. Kiedy dostałem już pieniądze to wynająłem mieszkanie. Do pracy mam bardzo blisko. W firmie pracuje dużo młodych ludzi takich jak ja i od razu nawiązałem znajomości.

Pracuję w tej firmie już szósty miesiąc. Cieszę się, że wszystko mi się tak dobrze ułożyło. Poznałem nawet bardzo fajną dziewczynę i ta znajomość dobrze rokuje. Moi rodzice są ze mnie dumni i cieszą się, że sobie tak dobrze radzę.

 

O autorze: Piotr