Interesująca biżuteria z tytanu

Gdy zastanawiamy się nad doborem biżuterii ślubnej warto zwrócić uwagę na tytan. To metal, który nie tylko jest tańszy od złota czy srebra, ale równie pięknie wygląda i wykazuje szereg cech, przez które coraz więcej osób decyduje się na tytanowe wyroby jubilerskie nie tylko w ramach ślubu. Warto zainteresować się tym metalem.

Ciekawe tytanowe pierścionki ślubne

obrączki tytanoweZapewne wiele osób, które szykują się do ceremonii zawarcia związku małżeńskiego musi przemyśleć wiele kwestii, a w tym dobór biżuterii małżeńskiej. Obrączki tytanowe w ostatnich latach stały się popularne nie tylko dzięki oryginalnemu wyglądowi oraz srebrnemu połyskowi, ale również cechom jakich nie wykazuje żaden inny stop. Przede wszystkim tytan to najbardziej wytrzymały materiał, który polecany jest pracownikom fizycznym, osobom pracujących w miejscu, w którym łatwo można uszkodzić biżuterię bądź sportowcom. Nie wygina się łatwo i nie ulega zadrapaniom. Dodatkowo nie wchodzi w reakcje chemiczne z innymi materiałami, przez co poleca się tytan alergikom. Nie powinny przy takiej biżuterii wystąpić wykwity kontaktowe ani podrażnienia. Kolejną zaletą jest lekkość tytanu, który jest aż o 45% lżejszy od złota oraz srebra. Ta unikatowa biżuteria łączy się także z innymi metalami, gdybyśmy chcieli mieć bardziej ciekawe połączenie w naszych obrączkach ślubnych. Pamiętajmy jednak, iż dzięki wytrzymałości bardzo trudno zmienić wymiar obrączki.

Piękno tytanu nie kryje się jedynie w jego możliwości imitowania platyny czy cudownym szarym połysku. To też cechy takie jak wytrzymałość, brak reakcji z innymi materiałami oraz lekkość. Dzięki tym cechom coraz więcej przyszłych małżeństw decyduje się na tak ciekawą biżuterię ślubną. Jest ona niezmiernie warta naszego zainteresowania.

O autorze: Aleksandra