Drewniane panele na ścianę elementem wystroju

Przeglądając czasopisma czy serwisy dotyczące wystroju wnętrz, często możemy natrafić na całe ściany ozdobione panelem. Stało się to ostatnio bardzo popularnych trendem. Nic dziwnego, taki panel na ścianie nadaje wnętrzu wyjątkowego charakteru i wygląda naprawdę ekskluzywnie. Szczególnie te wykonane z naturalnego drewna.

Rodzaje drewnianych paneli dekoracyjnych

drewniany panel dekoracyjny na ścianęTrzeba przyznać, że drewniany panel dekoracyjny na ścianę sprawia, że wnętrze jest nie tylko ekskluzywne, ale również ciepłe i przytulne. Tak się bowiem kojarzy drewno. Drewniane panele idealnie pasują do wnętrz wykończonych w stylu skandynawskim czy loft, ale świetnie sprawdzą się w nowoczesnym, surowym wystroju jako element, który ma tę surowość przełamać. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów takich paneli. Jeśli ten wybór nas przytłacza i nie jesteśmy pewni, który panel najlepiej będzie współgrał z resztą pomieszczenia, najlepiej skonsultować to z projektantem wnętrz. Najpopularniejsze są panele, w których listewki ułożone są naprzemiennie, jak cegły, przy czym najczęściej co druga listewka jest nieco wysunięta. Prosty zabieg, a sprawia niesamowite wrażenie i daje efekt trójwymiarowości. Kolejnym rodzajem są panele, w których układa się obok siebie kwadratowe kosteczki drewna. To tak zwany wzór mozaikowy. Trzecim z najpopularniejszych rodzajów są panele wykonane z plastrów drewna, najczęściej na ciemniejszym podkładzie. One jednak nie sprawdzą się w małych pomieszczeniach i warto mieć to na uwadze.

To są tylko trzy podstawowe rodzaje drewnianych paneli dekoracyjnych na ścianę. Wybór jest tak naprawdę znacznie, znacznie szerszy. Plastry miodu, pasy, trójkąty – to mniej popularne, a również bardzo ciekawe wzory. Oczywiście panele wykonywane są z różnych rodzajów, a co za tym idzie kolorów drewna, dzięki czemu każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

O autorze: Karolina