Dobre prywatne domy opieki

 

Mojej koleżanki babcia od jakiegoś czasu nie radziła sobie już z zakupami i robieniem obiadów dla siebie. Koleżanka przychodziła do niej raz w tygodniu i wtedy robiła dla niej obiady oraz sprzątała. Robiła też zawsze jakieś większe zakupy. 

Babcia koleżanki w domu opieki

prywatny dom opieki dla emerytówJednak koleżanka mieszkała dosyć daleko od babci i nie miała możliwości żeby robić to częściej. A nikt prócz niej nie mógł się tym zająć. Przez długi czas zastanawiała się co z tym zrobić bo nie była to komfortowa sytuacja. Aż w końcu sama babcia powiedziała, że są domy opieki dla emerytów, i że tam są już jej dwie koleżanki i z tego co wie to bardzo mają tam dobrze. Dlatego koleżanka znalazła dla babci prywatny dom opieki dla emerytów który ma bardzo dobre opinie. Babcia koleżanki trafiła zresztą do miejsca gdzie były jej dwie sąsiadki także nie czuła się tam samotna. Do tego koleżanka odwiedzała ją w weekendy i zawsze wtedy gdy miała wolne. Babcia była zadowolona z tego powodu, że miała tam różnego rodzaju zajęcia. Zawsze raz w miesiącu były obchodzone czyjeś urodziny. Były też organizowane projekcje filmów a także zajęcia kulinarne. Babcie wszystko to bardzo interesowało. Jednak chyba najbardziej lubiła zajęcia plastyczne. Babcia zawsze gdy dzwoniła do niej koleżanka opowiadała o tym co było na obiad i ogólnie co jadła. Te obiady bardzo jej smakowały i często były to rzeczy, które jadła po raz pierwszy. Także w tym miejscu poznawała też nowe smaki, które bardzo przypadły jej do gustu.

Dla koleżanki ważne było to, że babcia teraz była pod opieką lekarską. Jednak miała już sporo schorzeń i dobrze, że jednak ktoś nad tym wszystkim czuwał. Koleżanka była zadowolona z tego powodu, że babcia tam przebywa, Nie musiała się też o nią tak martwić. Ona też czuła się tan bardzo dobrze.

 

O autorze: Janek