Dobra wypożyczalnia kontenerów

Prowadzenie biznesu nie jest tanie, dlatego też niektórzy przedsiębiorcy szukają alternatywnych rozwiązań na wiele problemów. Przede wszystkim dużym obciążeniem są czynsze za wynajem lokali, w których jest prowadzona sprzedaż.

Dla kogo są kontenery?

wypożyczalnia kontenerówWynajęcie lokalu w kamienicy kosztuje około kilka tysięcy złotych za metr kwadratowy, zatem są to ogromne koszty. Jeżeli nasz działalność nie jest ściśle związana z danym miejscem, to można się pokusić o wynajęcie kontenera, który świetnie zastąpi tradycyjny lokal. Wypożyczalnia kontenerów świetnie się sprawdza na przykład w małych piekarniach, które mogą mieć swoje stacjonarne sklepy w dowolnych lokalizacjach. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość postawienia kontenera w każdym miejscu, ponieważ nie wymaga pozwolenia na budowę. Musi on mieć jedynie stałe podłączenie do energii elektrycznej i wody, aby móc normalnie w nich prowadzić działalność. Tego typu kontenery mogą mieć ściany ze specjalnych płyt albo przeźroczyste ze szkła, co w takiej branży jak piekarnia jest wskazane. Poza takimi modelami kontenerów, dostaniemy także typowe biurowe, z których można czasowo korzystać lub na stałe, socjalne, będące niezbędnym elementem każdej budowy. Dość ciekawą ofertą są kontenery mieszkalne, które mogą być wielkości kawalerki albo czteropokojowego mieszkania. Ich budowa jest modułowa, zatem można je dowolnie łączyć, tworząc znaczne powierzchnie mieszkalne, sprzedażowe czy biurowe. W Polsce znajdziemy kilka wypożyczalni, które oferują wyjątkowo szeroki wybór kontenerów.

Przeważnie wypożyczenie kontenera jest nawet o połowę tańsze niż wynajęcie lokalu w budynku, dlatego też tak duże jest zainteresowanie tym rozwiązaniem. Ponadto dowolne kontenery można wynająć na jakikolwiek czas, zatem w grę wchodzi długotrwałe ich użytkowanie.

O autorze: Daria