Dekoracje urn na cmentarzach miejskich

 

Większość wiązanek przeznaczonych na uroczystości pogrzebowe jest dostosowane do danego pogrzebu. Chodzi o to, że takie wiązanki są z reguły przeznaczone na trumny, natomiast jeśli chodzi o urnę, wiązanka musi być o odpowiedniej wielkości, inaczej może przesłonić swoją kompozycją najważniejszy element pogrzebu.

Jaką wiązankę zakupić na pogrzeb ze spopieleniem?

wiązanki pogrzebowe z Krakowa na urnęZ reguły większość pogrzebów odbywa się w sposób tradycyjny. Jednak – szczególnie w dużych miastach – coraz częściej ostatnią wolą zmarłego bywa jego prośba o spopielenie. Jeśli taka sytuacja się wydarzy, należy sprawdzić ofertę sprzedaży wiązanek przeznaczonych na urny. Normalnej wielkości wiązanka zupełnie nie nadaje się do położenia przy urnach. Np. w Krakowie można już zakupić takie wiązanki. Są to wiązanki pogrzebowe z Krakowa na urnę nie tylko z przeznaczeniem dla najbliższych osób, ale także dla ewentualnych znajomych – jeśli już taka zajdzie potrzeba. Takie wiązanki są specjalnie przygotowywane na pogrzeby, do dekoracji urn. Można na nich stawiać same urny, ale także można układać je wokół urny, która została złożona do miejsca przeznaczenia. Takie wiązanki zamawia się praktycznie w każdej profesjonalnej kwiaciarni. Trzeba tylko odpowiednio wcześniej zakomunikować chęć zakupu wiązanki na urnę. Można nawet samemu dobrać odpowiednie kwiaty, pamiętając jakie kwiaty lubił zmarły. Także dekoracje są do ustalenia. Wiązanki na urny nie są droższe od zwykłych wiązanek. Mogą być nawet tańsze.

Właśnie ze względu na specyfikę pogrzebu i ostatnią wolę zmarłego, warto dowiedzieć się wcześniej, w jaki sposób będzie on chowany. Nie należy brać za pewnik tradycyjnego pogrzebu, ponieważ już na samym cmentarzu sytuacja może wyglądać inaczej. Wiązanka na urnę może być naprawdę piękna.

 

O autorze: Franciszka