Czy parawan nadaje się do gabinetu?

Kiedy z mężem zaczęliśmy przeprowadzać się do nowego, większego domu naprawdę nie mogłam doczekać się aż remont i przeprowadzka się skończą. Bardzo zależało mi na tym by mieć więcej miejsca, ponieważ nasze stare mieszkanie miało tylko dwa pokoje. W nowym domu każdy z nas otrzymał swoją przestrzeń w postaci własnego gabinetu.

Parawan to największa ozdoba mojego pokoju

parawany pokojoweW urządzeniu swojego gabinetu miałam totalną wolność i wszystko wygląda dokładnie tak jak sobie wymarzyłam. Przykładowo, w w moim gabinecie można znaleźć przepiękny parawan pokojowy, który stanowi element ozdobny wnętrza, który po prostu uwielbiam. Przyznam szczerze, że parawany pokojowe od zawsze kojarzy mi się z elegancją i pewnego rodzaju klasą. Dlatego też bardzo zależało mi na tym by urządzić wnętrze mojego pokoju w taki sposób by do tego pomieszczenia pasował parawan. Właściwie jeszcze za nim zaczęłam wybierać meble do tego pokoju wiedziałam już jaki parawan będzie się tam znajdować. Kiedyś przypadkowo w jednym ze sklepu internetowych trafiłam na przepiękny parawan utrzymany w japońskim stylu. Kiedy kupowaliśmy dom bardzo szybko kupiłam właśnie ten parawan. Jest on wykonany bardzo solidnie – składa się z czarnej, lakierowanej ramy, oraz wypełnienia, które zostało wykonane z papieru ryżowego. Na wypełnieniu tym znajduje się wyjątkowy nadruk przedstawiający kwitnącą wiśnię. Uwielbiam ten motyw.

Myślę, że parawan, który kupiłam równie dobrze sprawdziłby się w sypialni, albo nawet restauracji. Jest on naprawdę elegancki i jest ogromną ozdobą mojego pokoju, w którym spędzam bardzo dużo czasu – również pracuję. Trochę bałam się, że na parawanie tym łatwo będzie osiadał kurz i będzie go dużo, ale na szczęście tak nie jest. Poza tym wystarczy delikatnie przetrzeć go jedwabną szmatką by zebrać z niego jakikolwiek kurz.

O autorze: Daria