Bielona deska dębowa – do jakiego pomieszczenia?

 

Drewno jest materiałem wykorzystywanym w produkcji posadzek podłogowych niemal od wieków. W pewnym momencie, po pojawieniu się paneli podłogowych, mogło ono zejść na moment na dalszy plan. Dziś jednak na nowo gości w naszych domach – i to w jeszcze lepszej, odmienionej formie. Mowa tu o desce bielonej. Czym jest i w jakich pomieszczeniach się sprawdzi? 

Zalety białej deski dębowej

deska dębowa bielonaZanim przejdziemy do samej deski bielonej warto na chwilę pochylić się nad właściwościami samego drewna. Dlaczego to właśnie ten materiał od tak wielu pokoleń gości w naszych domach? Wszystko ze względu na jego wytrzymałość. Szczególnie jeśli mowa o najtwardszych gatunkach drewna. A nim z bez wątpienia jest dąb. W końcu z pewnością znasz choć jedno przysłowie, które określa wytrzymałość tego gatunku drzewa. Tak więc nikogo nie powinno dziwić, że deska dębowa bielona to coraz częściej wykorzystywane rozwiązanie w naszych domach. Biały parkiet jest pożądany w większości nowoczesnych domów. To właśnie ona nadaje wnętrzom przestronności. Biały kolor i słoje drewna to połączenie idealne. Drewno odpowiada za budowanie przytulnej atmosfery w pomieszczeniu, z kolei biały odcień sprawia, że staje się ono dużo większe wizualnie. Jest to doskonałe rozwiązanie w domach o niewielkim metrażu. Nie oznacza to jednak, że nie możemy go wykorzystać w dużych pomieszczeniach. Wręcz przeciwnie, biała deska dębowa sprawdzi się idealnie niemal wszędzie. Możesz ją wykorzystać zarówno w mieszkaniu urządzonym w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym.

Wydawać by się mogło, że biała powierzchnia na posadzce jest ciężka w utrzymaniu czystości. Jednak w przypadku zabielonego drewna z pewnością nie odczujesz tego jak gdybyś miał płytki w tym kolorze. Ponadto drewno to materiał prosty w czyszczeniu, więc zachowanie go w jak najlepszej formie będzie czystą przyjemnością.

 

O autorze: rabartosz