Bezpieczniej dzięki odblaskom

Gospodarka w Polsce rozwija się szybko i prężnie. Coraz więcej osób stać jest na zakup pojazdu rożnego typu. Taki stan rzeczy sprawia, że na drogach pojawia się coraz więcej pojazdów. W Polsce znajduje się wiele miejsc, w których infrastruktura drogowa nie jest w pełni przystosowana do takiego natężenia ruchu i takiej ilości pojazdów. W takiej sytuacji zwiększa się zagrożenie do pieszych i innych uczestników ruchu drogowego.

Folie zwiększające Twoje szanse

folia odblaskowaPiesi korzystający z dróg publicznych maja obowiązek używania zewnętrznej krawędzi jezdni, oraz kierować się w przeciwnym kierunki do ruchu pojazdów zmechanizowanych. Dzięki takim obostrzeniom człowiek idący poboczem jest w stanie cały czas kontrolować rozwój wydarzeń na drodze i obserwować innych uczestników ruchu. Pieszy jest w dogodniejszej sytuacji, ponieważ z daleka widzi nadjeżdżający pojazd. Sprawa ma się nieco inaczej jeżeli spojrzeć na perspektywę osoby kierującej samochodem. Podczas pór wieczornych jak i w nocy możliwość dostrzeżenia pieszego występuje około 30 metrów od niego. Uwzględniając prędkość pojazdu odległość ta jest znikoma. W celu poprawy widoczności pieszego pomocna jest folia odblaskowa. Pozwala on dostrzec osobę idącą poboczem już z około 200 metrów co w znacznym stopniu zwiększa szanse na zauważenie takiej osoby przez kierującego pojazdem i pozwala na bezpieczne ominiecie tej ów osoby.

Cechą jaką charakteryzuje się folia odblaskowa jest fakt, że jest ona bardzo lekka i w żadnym stopniu nie krepuje ani nie utrudnia ruchów użytkownika. Kolejnym aspektem przemawiającym na korzyść foli odblaskowej jest ogólnodostępność produktu. Takie ów folie można zakupić na stronach internetowych i w wielu innych miejscach. Zdarza się również, że funkcjonariusze policji rozdają odblaskowe opaski dla pieszych.

O autorze: Łukasz